Ferrari wyraziło chęć odwołania się od kary wymierzonej Vettelowi

FIA opublikowała już jednak oficjalne wyniki wyścigu, potwierdzając zwycięstwo Hamiltona.
10.06.1901:10
Nataniel Piórkowski
4041wyświetlenia
Embed from Getty Images

Ferrari poinformowało FIA o zamiarze odwołania się od decyzji o ukaraniu Sebastiana Vettela za niebezpieczny powrót na tor w trakcie wyścigu w Montrealu.

Sędziowie uznali, że Niemiec dopuścił się złamania przepisów, zmuszając Hamiltona do podjęcia działania zmierzającego do uniknięcia kolizji. W efekcie do czasu wyścigu czterokrotnego mistrza świata doliczono pięć karnych sekund. Spowodowały one, że kierowca Ferrari stracił zwycięstwo i ukończył wyścig na drugim miejscu.

Ferrari uważa, że Vettel nie powrócił na tor w niebezpieczny sposób i nie wypchnął Hamiltona poza obręb toru.

W teorii, zgodnie z przepisami stajnia z Maranello ma teraz 96 godzin na podjęcie decyzji o tym, czy złożyć formalną apelację, którą rozważy Międzynarodowy Trybunał FIA. Może on jednak uznać, że odwołanie od decyzji sędziów jest niedopuszczalne. Regulamin Sportowy F1 mówi bowiem, iż kary czasowe nałożone w trakcie wyścigu - taka jak ta wymierzona Vettelowi - nie podlegają apelacji.

Ze względu na to Międzynarodowa Federacja Samochodowa opublikowała już oficjalne wyniki wyścigu, potwierdzając, że zwycięzcą niedzielnej rywalizacji został Hamilton.