Abiteboul: Hulkenberg był zły za polecenie zespołu w GP Kanady

Niemiec jednak rozumie, że zespół potrzebował dobrego wyniku po trudnym starcie sezonu.
11.06.1916:12
Mateusz Szymkiewicz
1424wyświetlenia
Embed from Getty Images

Szef Renault - Cyril Abiteboul, przyznał, że Nico Hulkenberg był zły na zespół za zastosowanie polecenia w trakcie wyścigu o Grand Prix Kanady.

Niemiec pod koniec zmagań w Montrealu dysponował lepszym tempem od Daniela Ricciardo, który jechał przed nim na szóstym miejscu. Mimo to 31-latek otrzymał polecenie, by pozostać na siódmej lokacie i nie podejmować walki z zespołowym partnerem.

Nico jest zły i potrafię to zrozumieć - powiedział Cyril Abiteboul. Opony w bolidzie Daniela były nieco starsze i bardziej zużyte przez walkę z takimi kierowcami jak Bottas. Zakładam, że Nico był wystarczająco szybki by podjąć walkę z Danielem, ale musieliśmy postawić sprawę jasno, iż potrzebujemy tego wyniku.

To nie jest przyjemne, a sam osobiście nie lubię poleceń zespołowych. To nie jest w stylu Renault. Mam nadzieję, że nie będziemy musieli często wysyłać tego typu informacji. Moim zadaniem jest zapewnić jak najlepsze wyniki dla zespołu. Walczymy z McLarenem i nie chciałem ryzykować wewnętrznego pojedynku.

Hulkenberg zapytany o polecenia zespołowe w Kanadzie, przyznał, że jest sfrustrowany, lecz rozumie decyzję Renault. W tym roku straciliśmy wiele punktów, więc nie mogliśmy ryzykować. Potrzebowaliśmy tego wyniku - dodał Niemiec.