Kierowcy McLarena nie potrafią wyjaśnić mocnej formy z treningów

Zespół z Woking nie spodziewał się, że zaprezentuje w treningach tak wysokie osiągi.
22.06.1910:53
Nataniel Piórkowski
624wyświetlenia
Embed from Getty Images

Duet kierowców McLarena nie wie, czym wytłumaczyć konkurencyjną formę, zaprezentowaną podczas treningów przed Grand Prix Francji.

McLaren zajmuje obecnie czwartą pozycję w klasyfikacji konstruktorów i często walczy o wyniki w czołowej dziesiątce. W drugim trening na Paul Ricard Lando Norris popisał się jednak zaskakująco konkurencyjnym piątym czasem, a jego zespołowy kolega - Carlos Sainz, był siódmy.

To lekka niespodzianka - potwierdził Norris. Nie spodziewaliśmy się, że ten tor będzie nam odpowiadał w równej mierze, jak Kanada. Wiadomo, to tylko piątek, ale zaprezentowaliśmy mocne tempo. W Kanadzie było podobnie. Jestem jednak przekonany, że pozostałe zespoły poprawią swoje osiągi. My musimy zadbać o to, aby nasze postępy były równie duże, jak ich. Byłoby super, gdyby udało nam się utrzymać przed nimi. Nie wiem jednak, skąd wynika nasza forma.

Sainz dodał: Nie wiem. Nie rozumiem tego jeszcze. Potrzebujemy dokładniejszych analiz. Pokazaliśmy mocne tempo, ale zobaczymy, czy ten tor odpowiada naszemu bolidowi, jeśli rzeczywiście wywalczymy jutro szóste lub siódme miejsce w kwalifikacjach. Po piątkowych treningach trudno cokolwiek powiedzieć.

Nie byliśmy dzisiaj do końca zadowoleni z naszego bolidu, zmagaliśmy się z różnymi problemami, a mimo tego i tak zakończyliśmy sesję z siódmym czasem. To daje dużą pewność siebie przed sobotą. Trzeba przejrzeć wiele danych, bo korzystaliśmy tutaj z eksperymentalnych części, zmienialiśmy podłogę i wiele innych elementów. Mam nadzieję, że jutro złożymy wszystko w jedną spójną całość i zaliczymy lepszy dzień.