Alonso: Sezon 2021 mógłby być dobrą okazją do powrotu

Hiszpan zaznacza jednak, że w F1 musiałoby dojść do poważnych zmian.
06.09.1918:52
Nataniel Piórkowski
1218wyświetlenia
Embed from Getty Images

Fernando Alonso przyznał, że mógłby powrócić do Formuły 1 w 2021 roku.

Obecnie Hiszpan koncentruje się na zdobyciu potrójnej korony sportów motorowych, do której brakuje mu już tylko triumfu w Indy 500. Na początku przyszłego roku Alonso wystartuje z Toyotą w Rajdzie Dakar.

Dwukrotny czempion F1 nie chce wykluczać powrotu do królowej sportów motorowych, ale stawia konkretne warunki związane z poprawą widowiska.

Muszę uporać się z kilkoma różnymi wyzwaniami poza Formułą 1. Nie są one jeszcze skończone - mam na myśli Indy 500 i tego typu rzeczy - mówił na antenie Sky Sports.

W 2021 wejdą w życie nowe przepisy. To dobra mieszanka. Formuła 1 będzie mocno różniła się od tej, jaką oglądamy obecnie. Powody, ze względu na które odszedłem z F1 wciąż są aktualne: dominuje jeden zespół a ściganie jest przewidywalne. W 2021 roku jest szansa na zmianę. To może być dobra okazja do powrotu.

Każdy inny sport jest chociaż trochę mniej przewidywalny niż Formuła 1. MotoGP jest bardziej nieprzewidywalne, IndyCar jest bardziej nieprzewidywalne. Sądzę, że nowe przepisy są po to, by coś zmienić, wyrównać stawkę i mieć więcej opcji.

Jednym minusem jest kalendarz - 22 wyścigi, jeden za drugim. Starzeję się!.