Verstappen zadowolony z nowego silnika Hondy

Holender przekonuje, że Red Bulla stać na konkurencyjny występ na Monzy.
06.09.1919:12
Nataniel Piórkowski
884wyświetlenia
Embed from Getty Images

Max Verstappen pozytywnie ocenił poprawki silnika przygotowane przez Hondę na dwa ostatnie europejskie wyścigi sezonu.

Podczas Grand Prix Belgii Honda wprowadziła do użytku czwartą ewolucję jednostki napędowej. Na Spa znalazła się ona w bolidach Alexa Albona i Pierre'a Gasly'ego. Na Monzy po raz pierwszy skorzystali z niej w piątek Verstappen i Daniił Kwiat.

Holender wykręcił w drugim treningu piąty czas, tracąc 0,4s do Charlesa Leclerca z Ferrari.

To był przyjemny dzień. Oczywiście warunki były dość wymagające, ale bolid spisywał się naprawdę dobrze. Zdaje się, że jesteśmy całkiem konkurencyjni, co może nieco dziwić ze względu na charakterystykę tego toru - powiedział reprezentant Red Bulla.

Na Monzy trudno oszacować realny czas okrążenia. Na szybkim kółku jechałem zupełnie sam a i tak było ono całkiem składne. Uważam, że nowa jednostka napędowa to dobry krok naprzód. Mogłem dzisiaj poczuć większą moc, co pozytywnie wróży przed dalszą częścią weekendu.

Wiemy, że w kwalifikacjach nie podejmiemy walki o pozycje, bo i tak wyruszymy do wyścigu z końca stawki. Będziemy się raczej skupiać na długich przejazdach. Tempo było dobre a bolid prowadził się naprawdę przyjemnie, niezależnie od warunków panujących na torze. Traktuję to jak duży bonus.

Jeśli chodzi o niedzielę, to prawdopodobnie wybrałbym opcję z deszczem, bo daje ona większe szanse na przebicie się na wyższe miejsca. Z drugiej strony, po tym co zobaczyłem dzisiaj, nawet na suchym torze stać nas na konkurencyjny występ.