Hulkenberg: Zespoły Formuły E wykazują zainteresowanie

Uważa się, że ofertę startów miała złożyć Niemcowi ekipa Jaguar.
22.09.1909:54
Mateusz Szymkiewicz
882wyświetlenia
Embed from Getty Images

Nico Hulkenberg ujawnił, że posiada wstępne oferty startów dla zespołów w Formule E.

Dalsza kariera Niemca w F1 stoi pod bardzo dużym znakiem zapytania. Kierowca pożegna się z końcem roku z Renault, natomiast zespół Haas zdecydował się zrezygnować z zatrudnienia go.

Jedyne wolne miejsca pozostają w Alfie Romeo oraz Williamsie. Mimo to w zespole włoskiego producenta mocną pozycją cieszy się Antonio Giovinazzi, natomiast stajnia z Grove oczekuje wsparcia finansowego od nowego kierowcy.

Hulkenberg zapytany, czy bierze pod uwagę możliwość powrotu do Williamsa, z którym rozpoczął karierę w 2010 roku, odpowiedział: Po dziesięciu latach w Formule 1 naprawdę nie chcę ścigać się na samym końcu stawki.

Jak donosi Auto Motor und Sport, w sprawie przejścia do Formuły E zgłosił się do 32-latka zespół Jaguar. Z kolei sam zainteresowany potwierdził, że dysponuje kilkoma propozycjami startów w serii elektrycznych bolidów. W mojej głowie wciąż jestem tutaj, w Formule 1. Jest pewne zainteresowanie ze strony ludzi z tej serii, ale nie kontynuowałem rozmów. Nie biorę tej opcji pod uwagę tak długo, jak nie będzie jasne, że nie mam już czego tutaj [w F1] dłużej szukać - powiedział Hulkenberg.