Steiner potwierdza rozmowy z Kubicą ws. roli kierowcy rozwojowego

Sam kierowca nie wykluczył podjęcia współpracy z Haasem w 2020 roku.
25.10.1908:17
Mateusz Szymkiewicz
1080wyświetlenia
Embed from Getty Images

Gunther Steiner potwierdził, że prowadzi rozmowy z Robertem Kubicą w sprawie roli kierowcy rozwojowego Haasa w sezonie 2020.

Od kilku tygodni spekuluje się, jakoby Polak mógł pozostać w Formule 1 jako trzeci zawodnik amerykańskiej stajni lub Racing Point. Za potencjalnym porozumieniem mógłby stać sponsor powiązany z kierowcą - PKN Orlen. Koncern zapowiedział już dalsze zaangażowanie w Królową Sportów Motorowych.

Szef Haasa - Gunther Steiner, zapytany w Meksyku o rzekome rozmowy z Kubicą, który po sezonie odejdzie z Williamsa, odpowiedział: Tak, rozmawiamy z Robertem o roli w naszej zespole. Wciąż musimy rozwijać nasz symulator, by osiągnąć następny krok, a on jest jednym z najbardziej wykwalifikowanych kierowców, by nam w tym pomóc.

Włoch dodał, że 34-latek w ramach obowiązków kierowcy rozwojowego mógłby liczyć na kilometry za kierownicą bolidu F1 podczas testów oraz piątkowych treningów. Kiedy wpadamy w takie sytuacje jak w tym roku z oponami, ważna jest praca nie tylko na torze, ale również w symulatorze. Nie mogę jednak nic powiedzieć. Wciąż o tym rozmawiamy. Umowa nie została dopięta - zakończył Steiner.

Sam Kubica zapytany o deklarację Steinera, nie wykluczył, że byłby gotowy połączyć rolę w Haasie ze startami w innej serii, co stanowi dla niego priorytet. Może mu się przyśniłem [Steinerowi]? Mam nadzieję, że nie, ponieważ życzę wszystkim lepszych snów. Oczywiście, czas ucieka, więc muszę zacząć zbliżać się do pewnych rozwiązań, ale to zajmie trochę czasu. Jest kilka rzeczy, które muszą zostać ze sobą połączone, ale wygląda to całkiem dobrze - dodał Polak.