Kubica: Moje relacje z Williamsem po GP Japonii są nadal dobre

Polak podkreślił, że problemem nie było odebranie mu skrzydła, lecz sposób podjęcia decyzji.
25.10.1909:20
Mateusz Szymkiewicz
1015wyświetlenia
Embed from Getty Images

Robert Kubica zaprzeczył, jakoby jego relacje z Williamsem po Grand Prix Japonii uległy pogorszeniu.

Polak skrytykował stajnię z Grove po zmaganiach na Suzuce, kiedy ta zdecydowała się odebrać mu przednie skrzydło w najnowszej specyfikacji tuż przed sesją kwalifikacyjną i wyścigiem. 34-latek w rozmowie z telewizją Eleven Sports zasugerował nawet, że nie może już doczekać się końca tegorocznego sezonu.

Kubica zapytany w Meksyku, czy jego wypowiedź wpłynęła na stosunki z pracownikami Williamsa, odpowiedział: Nie uważam, by było jakiekolwiek napięcie. Sytuacja nie jest łatwa dla wszystkich, ale wciąż mam dobre relacje w zespole. Prawdopodobnie jest tak, ponieważ dobrze znam Formułę 1, mam nawet większy szacunek dla ludzi z którymi pracuję, ponieważ nie poddają się, biorą na siebie to co mamy i wykonują świetną pracę.

34-latek odnosząc się do sytuacji z przednim skrzydłem, dodał, że problemem nie był sam fakt odebrania go, lecz sposób w jaki została podjęta decyzja. To nie tak, że nie dostałem przedniego skrzydła. Chodziło o to, jak wszystko się rozegrało i dlaczego pewne decyzje zostały podjęte - zakończył Kubica.