Hamilton: Nie czuję, aby wiek przeszkadzał mi w F1

W przyszłym sezonie Brytyjczyk będzie drugim najstarszym kierowcą w stawce.
31.12.1910:35
Nataniel Piórkowski
981wyświetlenia
Embed from Getty Images

Lewis Hamilton przekonuje, że nie jest zaniepokojony ewentualnym spadkiem formy, który mógłby być związany z jego wiekiem.

W przyszłym roku Hamilton będzie drugim po Kimim Raikkonenie najstarszym kierowcą w stawce Formuły 1. Jednocześnie Brytyjczyk będzie musiał walczyć ze spragnionymi sukcesów juniorami: Charlesem Leclerkiem, Maxem Verstappenem.

Na tę chwilę nie traktuję tego, jako dużego problemu - powiedział sześciokrotny mistrz świata, który przed startem kolejnego sezonu będzie świętował 35. urodziny. Pod żadnym względem nie czuję się stary. Szczerze mówiąc czuję się silniejszy i zdrowszy niż kiedykolwiek wcześniej.

Oczywiście mając 25 lat wiek działał na moją korzyść. Z drugiej strony brakowało mi wtedy wiedzy i doświadczenia, którym dysponuję obecnie. Tego nie da się przeskoczyć. Trzeba je zdobyć. Nie ma szybkiej ścieżki. Potrzeba było czasu, abym stał się kierowcą, którym jestem teraz.

Co roku myślę o tym, w jaki sposób mogę zapewnić sobie lepszą formę. Pracuję nad koncentracją, nad utrzymywaniem wysokiego poziomu energii.

Mój wiek nie przeraża mnie w nawet najmniejszym stopniu. Jestem podekscytowany tym, że do głosu dochodzą młodzi kierowcy. Każdy dzień jest dla mnie szkołą. Każdy dzień powinien dawać nam nowe lekcje. Ja po prostu będę nadal robił to, co robię teraz.