Briatore: Verstappen musi nauczyć się trzymać język za zębami

Włoch zdradził, że Holender mógłby stworzyć wspaniały duet z Charlesem Leclerkiem.
13.01.2008:58
Nataniel Piórkowski
1171wyświetlenia


Flavio Briatore radzi Maxowi Verstappenowi, aby ten zachowywał spokój i unikał jak ognia kontrowersyjnych komentarzy.

Zdaniem byłego szefa Renault przedłużenie umowy z Verstappenem i Hondą zapewniło Red Bullowi stabilizację na co najmniej dwa kolejne sezony.

Red Bull jest zespołem, który zawsze znajduje się na właściwych torach. Teraz główną siłą ekipy jest Honda. Niepewność wokół mocy i niezawodności stopniowo maleje. Wiadomo jednak, iż Red Bull obawia się ewentualnej utraty swego partnera po sezonie 2021 - analizował Włoch na łamach magazynu Autosprint.

Odnosząc się do Verstappena Briatore powiedział: Miło jest widzieć go w Red Bullu. Jest na szczycie i długo tam jeszcze pozostanie. Ma świetne tempo, wie jak ciągle się doskonalić i często kradnie show.

Verstappen musi się jednak także nauczyć, jak trzymać język za zębami. Mógłby darować sobie komentarze o tym, że Ferrari oszukiwało [z silnikiem]. Po pierwsze, wydawanie tego typu oświadczeń nie leży w jego gestii. Po drugie cała ta historia była zupełnie niezgodna z rzeczywistością.

Briatore nie ukrywa, że jest fanem Verstappena i dodaje nawet, że Holender mógłby stworzyć świetny duet z Charlesem Leclerkiem.

Gdybym miał swój zespół, to na pewno chciałbym mieć w nim taki duet, jak Leclerc i Verstappen. To dwaj zjawiskowi kierowcy, którzy byliby w stanie wygrać każdy z wyścigów Grand Prix i zdobyć wszystkie tytuły na przestrzeni kolejnych dziesięciu lat.