Motorsport-Total: Aberdein zostanie szóstym kierowcą BMW

Publikacja uważa, że Kubica ma wysokie szanse dołączyć do DTM z klienckim zespołem.
29.01.2012:08
Mateusz Szymkiewicz
1262wyświetlenia


Motorsport-Total.com informuje, że szóstym kierowcą BMW w nadchodzącym sezonie serii DTM zostanie Jonathan Aberdein.

Faworytem do objęcia ostatniej wolnej posady w zespole producenta z Monachium był Robert Kubica. Polak wziął udział w sesji testowej dla debiutantów na torze Jerez pod koniec grudnia. Mimo początkowo wysokich szans 35-latka na angaż w BMW, w ostatnich tygodniach coraz głośniej mówi się o klienckim programie dla Kubicy, który byłby współfinansowany przez Orlen.

Według niemieckiego Motorsport-Total.com, BMW ostatecznie podjęło decyzję o zatrudnieniu zeszłorocznego kierowcy WRT - Jonathana Aberdeina. Południowoafrykańczyk mimo wstępnego kontraktu z fabryczną stajnią Audi na posadę rezerwowego kierowcy w DTM oraz Formule E, miał zwolnić się z zobowiązań i dołączyć do BMW.

Nie komentujemy spekulacji oraz plotek - powiedział rzecznik BMW Motorsport, zapytany o doniesienia związane z zatrudnieniem Aberdeina.

W kontekście Roberta Kubicy oraz DTM po raz kolejny padają informacje o klienckim zespole wspieranym przez BMW oraz PKN Orlen. Kubica, którego kontrakt z Alfą Romeo ma nie wykluczać startów dla konkurencyjnego producenta, miałby zostać piętnastym zawodnikiem w stawce na sezon 2020. Przed kilkoma dniami swoje odejście z mistrzostw potwierdził Aston Martin.