Ecclestone: Odwołałbym cały sezon 2020

Brytyjczyk nie widzi potrzeby organizacji wyścigów w tym roku.
29.03.2010:15
Jakub Ziółkowski
1029wyświetlenia
Embed from Getty Images

Bernie Ecclestone przyznaje, że gdyby decyzja zależała od niego, zrezygnowałby z organizacji sezonu 2020 z tak ubogim kalendarzem.

Pandemia koronawirusa spowodowała odwołanie lub przełożenie ośmiu pierwszych wyścigów i teoretycznie początek zmagań przypada na Grand Prix Kanady, zaplanowane na 14 czerwca. Mimo dużych obaw o organizację sezonu dyrektor generalny Chase Carey przyznał na początku tygodnia, że wierzy, iż uda się przeprowadzić nawet osiemnaście wyścigów wyścigów.

Ecclestone powiedział agencji Reutera, że na miejscu Chase'a Carey'a odwołałby cały sezon ze względów bezpieczeństwa. Myślę, że organizacja sezonu nawet by mi nie przeszła na myśl. To jedyne możliwe rozwiązanie.

Były dyrektor generalny zdaje sobie sprawę, że jego propozycja jest drastyczna, jako przykład przytacza jednak Euro 2020, czy też igrzyska olimpijskie w Tokio. Obie imprezy zostały przełożone na przyszły rok: Sytuacja jest, jaka jest.

Zapytany o propozycję Carey'a dotyczącą stworzenie sezonu z 15-18 wyścigami, Ecclestone wyraził swoje obawy. Będę naprawdę zaskoczony, jeżeli im się uda. Mam nadzieję, że tak będzie. Można zaplanować końcowe wyścigi na początek przyszłego roku i zaliczyć je do sezonu 2020. Problemem wtedy może być jednak znalezienie promotorów chętnych na organizację wyścigu w tym terminie.