Heidfeld: Kubica był najbardziej kompletnym partnerem z zespołu

Niemiec chwali również 35-latka za jego powrót do Formuły 1 w 2019 roku.
22.04.2016:07
Mateusz Szymkiewicz
1855wyświetlenia
Embed from Getty Images

Nick Heidfeld przyznał, że ze wszystkich zespołowych partnerów jakich miał w Formule 1, to Robert Kubica był najbardziej kompletnym kierowcą.

Niemiec startował wraz z Polakiem w BMW Sauber w latach 2006-2009. Heidfeld aż trzykrotnie wyszedł górą z zespołowego pojedynku, lecz to do Kubicy należą wszystkie sukcesy odniesione przez stajnię z Hinwil, jak jedyne pole position z Grand Prix Bahrajnu 2008 oraz zwycięstwo w tym samym roku w Kanadzie.

Podczas rozmowy z Tomem Clarksonem w podcaście Beyond The Grid, Heidfeld zapytany o swoich partnerów przyznał, że Kubica nie był najszybszy, ale prezentował najrówniejsze osiągi na przestrzeni całego weekendu. To był kierowca, z którym ścigałem się najdłużej w Formule 1, prawie cztery lata. Muszę powiedzieć, że był najbardziej kompletnym partnerem z zespołu, jakiego kiedykolwiek miałem. Oczywiście, to moje osobiste zdanie, ale nie był tak szybki w wyścigu jak Kimi i nie był tak szybki w kwalifikacjach jak Webber. Mimo to biorąc pod uwagę cały pakiet był ponad nimi.

Jeżeli myślę o tym co w nim nie lubiłem, a także co moim zdaniem mu nie pomagało, to to, że był przekonany, iż zespół mnie faworyzuje, ponieważ jestem Niemcem w niemieckim BMW Sauber. Nie podobało mi się, że mówił o tym otwarcie podczas rozmów z prasą, ponieważ to była nieprawda. Twierdził, że zespół podejmuje decyzje na moją korzyść. Mimo to nigdy nie rozmawiałem z nim o tym. Nie przypominam sobie - powiedział Nick Heidfeld.

42-latek zapytany co sądzi o powrocie Kubicy do Formuły 1 z Williamsem w 2019 roku, odparł: Powrót po takim wypadku, nawet jeżeli nie prezentował formy jakiej my oraz on byśmy chcieli, od strony fizycznej oraz mentalnej był niesamowity.