Kovalainen: Osiągnięcia Nico Rosberga są niedoceniane

38-latek podkreśla, że Niemiec był najmocniejszym partnerem, jakiego miał Hamilton.
26.05.2017:48
Maciej Wróbel
1377wyświetlenia
Embed from Getty Images

Zdaniem byłego kierowcy Renault i McLarena, Heikkiego Kovalainena, osiągnięcia Nico Rosberga w Formule 1 pozostają niedoceniane.

Przez cztery sezony Nico Rosberg był partnerem Lewisa Hamiltona w Mercedesie. W tym czasie Niemiec dwukrotnie został wicemistrzem świata, by w sezonie 2016 zdobyć upragniony tytuł po zaciętej walce z kierowcą ze Stevenage. Po tym wyczynie Rosberg niespodziewanie zdecydował się zakończyć karierę kierowcy wyścigowego.

Kovalainen, który podobnie jak Rosberg był w przeszłości partnerem zespołowym Hamiltona, przyznał w rozmowie z rodzimą telewizją MTV, że nie docenia się odpowiednio rezultatów Niemca. Formuła 1 jest wystarczająco wyczerpująca zarówno pod kątem mentalnym jak i fizycznym nawet bez partnera zespołowego będącego mistrzem w swoim fachu.

Ze wszystkich partnerów zespołowych Hamiltona jedynym, któremu naprawdę udało się go ugryźć i wypunktować był Nico. Lewis ma pewne słabe punkty, które Nico idealnie zaatakował i przetasował stawkę wystarczająco, by zdobyć mistrzostwo.

Nie wydaje mi się, by osiągnięcia Nico były doceniane w takim stopniu, w jakim powinny być. Bardzo ciężko jest pokonać Lewisa w takim samym samochodzie, a trzeba pamiętać, że niewiele wcześniej Nico zdominował Michaela Schumachera - dodał zwycięzca Grand Prix Węgier z roku 2008.