Corriere: Antonello Coletta może zostać nowym szefem Ferrari

Elkann oraz Camilleri mają oczekiwać od zespołu znaczącej poprawy w GP Węgier.
14.07.2016:41
Mateusz Szymkiewicz
2532wyświetlenia
Embed from Getty Images

Według Corriere della Sera, Ferrari rozważa zatrudnienie Antonello Coletty w roli nowego szefa zespołu.

Stajnia z Maranello ma za sobą fatalny start sezonu 2020. Model SF1000 pozwala na walkę jedynie w środku stawki, natomiast podczas Grand Prix Styrii obaj kierowcy odpadli po kolizji na pierwszym okrążeniu. Według informacji z Włoch, Mattia Binotto miał otrzymać ultimatum i forma zespołu ma ulec drastycznej poprawie od najbliższego wyścigu na Węgrzech.

50-latek ma być uważany przez szefostwo Ferrari za odpowiedzialnego obecnej formy zespołu. Binotto łączy swoje obowiązki z funkcją dyrektora technicznego i to jego wybory miały przyczynić się do utraty kontroli nad wynikami. Ponadto na początku marca stajnia z Maranello zawarła tajne porozumienie z FIA w sprawie jednostki napędowej, która w sezonie 2019 miała być niezgodna z przepisami. Od tamtej pory pakiet włoskiego producenta prezentuje przeciętne osiągi.

Corriere della Sera podaje, że John Elkann oraz Louis Camilleri mają rozważać powierzenie zespołu Formuły 1 aktualnemu szefowi programu GT - Antonello Colettcie. Włoch w latach 1997-2003 był koordynatorem Ferrari Challenge, po czym stanął na czele Corse Clienti. W sezonie 2014 rzymianin połączył swoje obowiązki z funkcją szefa działu aktywności sportowych Scuderii.