Autosport: Vettel rozważa starty dla Astona w sezonie 2021

Lawrence Stroll miał osobiście zaproponować Niemcowi posadę w swoim zespole.
14.07.2022:32
Mateusz Szymkiewicz
3457wyświetlenia
Embed from Getty Images

Źródła Autosportu informują, że Sebastian Vettel rozważa przyjęcie propozycji startów dla Astona Martina od sezonu 2021.

Niemiec z końcem roku opuści Ferrari, nie otrzymując propozycji nowego kontraktu. Mimo statusu czterokrotnego mistrza świata, opcje Vettela na rynku są bardzo ograniczone. Swoje składy ogłosiły już ekipy McLaren oraz Renault, natomiast Mercedes i Red Bull wykluczyli angaż kierowcy na przyszłoroczne mistrzostwa.

Mimo to jak podaje Autosport, Lawrence Stroll miał osobiście zaproponować 33-latkowi posadę w zespole Racing Point, który od sezonu 2021 będzie rywalizował pod nazwą Aston Martin. Kanadyjczyk na początku roku stał się udziałowcem brytyjskiego producenta i zrozumiałe, że angaż Sebastiana Vettela miałby pozytywnie wpłynąć na zespół Formuły 1 oraz całą markę. Według Bilda, który zazwyczaj jest dobrze poinformowany w temacie Niemca, umowa na starty od sezonu 2021 może zostać potwierdzona już wkrótce.

Wiele wskazuje na to, że miejsca ustąpiłby Sergio Perez, mimo dobrych relacji z rodziną Stroll oraz ważnego kontraktu do 2022 roku. Meksykanin był zaangażowany w proces sprzedaży zespołu w trakcie sezonu 2018, natomiast jego menedżer Julian Jakobi współpracuje z Lawrence'em Strollem od ponad dwudziestu lat. Mimo to porozumienie z 30-latkiem ma zawierać klauzule, które umożliwią Racing Point zwolnienie posady na rzecz Vettela. Taką opcję sugerował przed kilkoma dniami szef Red Bulla - Christian Horner.

Zdaniem Autosportu, Stroll uznał obecność Sebastiana Vettela na rynku kierowców za zbyt atrakcyjną okazję, by z niej zrezygnować. Pomysł zaangażowania mistrza świata w Astonie Martinie miał znaleźć również akceptację Mercedesa, który dostarcza zespołowi jednostki napędowe oraz skrzynie biegów.