Sergio Perez zakażony koronawirusem

Kierowca Racing Point nie weźmie udziału w GP Wielkiej Brytanii.
30.07.2021:29
Nataniel Piórkowski
4650wyświetlenia


Sergio Perez nie weźmie udziału w Grand Prix Wielkiej Brytanii po tym, jak zdiagnozowano u niego zakażenie COVID-19.

W czwartek Formuła 1 poinformowała, że pierwszy test przeprowadzony u kierowcy dał niejednoznaczny wynik. Meksykanin nie wziął udziału w spotkaniach z mediami oczekując na wyniki drugiego badania.

Krótko po godzinie 20:00 czasu lokalnego Formuła 1 wydała oświadczenie, w którym potwierdziła, że Perez został zakażony koronawirusem.

Zgodnie z instrukcjami odpowiednich organów ochrony zdrowia publicznego Perez rozpoczął okres samoizolacji i będzie stosował się do procedur określonych przez wspomniane wyżej organy.

Z pomocą organizatora Grand Prix Wielkiej Brytanii, lokalnych organów ochrony zdrowia oraz delegata FIA do spraw COVID-19 podjęto kompleksowe działania mające na celu ustalenie osób, z którymi kontaktował się kierowca. Wszystkie te osoby skierowane zostały na kwarantannę.

Procedury określone przez FIA i Formułę 1 pozwoliły na szybkie ograniczenie incydentu, który nie wpłynie szerzej na zaplanowaną na ten weekend imprezę.Racing Point potwierdziło, że Perez czuje się dobrze, jednak pomimo tego nie będzie mógł wystartować w Grand Prix Wielkiej Brytanii, stosując się do rygorystycznych procedur medycznych.

W związku z otrzymaniem pozytywnego wyniku testu na obecność COVID-19 z żalem informujemy, że Sergio nie będzie w stanie wystartować w niedzielnym wyścigu.

Sergio jest w dobrej formie fizycznej oraz pozytywnym nastroju, ale nadal będzie przebywał w izolacji przestrzegając wytycznych odpowiednich organów zdrowia publicznego. Bezpieczeństwo jest najwyższym priorytetem dla zespołu i całego sportu.

Cały zespół przekazuje Sergio najlepsze życzenia i nie możemy się już doczekać, aby wkrótce ponownie powitać go w kokpicie RP20.

W niedzielę zamierzamy wziąć udział w wyścigu z dwoma bolidami. W odpowiednim czasie poinformujemy o kolejnych krokach związanych z naszym występem w GP Wielkiej Brytanii.

Racing Point dysponuje umową z Mercedesem, dzięki której może skorzystać z rezerwowych kierowców niemieckiej ekipy: Estebana Gutierreza lub Stoffela Vandoorne'a. Pojawiają się jednak doniesienia o tym, że jednym z poważnych kandydatów do zastąpienia Pereza na Silverstone jest Nico Hulkenberg.