Vettel: Nie spieszę się z decyzją w sprawie przyszłości

Niemiec zapewnia, że z odpowiednim bolidem wciąż jest w stanie walczyć o wysokie miejsca.
31.07.2009:32
Nataniel Piórkowski
651wyświetlenia
Embed from Getty Images

Sebastian Vettel nie spieszy się z podjęciem decyzji na temat swej przyszłości w Formule 1.

Czterokrotny mistrz świata odejdzie z Ferrari wraz z zakończeniem sezonu 2021. Niemiec jest łączony z przejściem do ekipy Aston Martina, która powstanie na bazie Racing Point.

Zapytany o to, czy może powiedzieć coś nowego na temat swoich planów na przyszłość, Vettel odparł: Nie mam odpowiedzi.

Odpowiedziałbym wam, gdybym coś wiedział, ale w tej chwili tak nie jest. Trzeba być realistą - zachować cierpliwość i jeszcze trochę poczekać. Może kilka tygodni, może trochę dłużej. Czas pokaże. Od trzech tygodni, gdy przygotowywaliśmy się do pierwszego wyścigu, nic się nie zmieniło.

Nie spieszę się. Chcę być pewien, że podejmę właściwą decyzję. Dałem już jasno do zrozumienia, że z odpowiednim pakietem mam jeszcze dużo do pokazania. Wszystko zależy od opcji, jakie znajdą się na stole.

Pod względem fizycznym nie czuję się gorszym kierowcą niż w poprzednich sezonach. Wprost przeciwnie, czuję się bardzo dobrze i stać mnie na wiele. Patrząc w kierunku przyszłości wiemy już o dużych zmianach w przepisach na sezon 2022. Mogą być ekscytujące lub nie, ale teraz tego jeszcze nie wiemy.

Zawsze liczymy, że będzie lepiej. Jestem fanem tego sportu, więc mam taką nadzieję. Nie umiem jednak odpowiedzieć jeszcze na pytanie o to, czy będę wtedy ścigał się w F1.