Hamilton: Red Bull wygląda w tej chwili na nieco szybszych od nas

Brytyjczyk jest przekonany, że z każdym wyścigiem przewaga Mercedesa zaczyna topnieć.
28.08.2019:11
Mateusz Szymkiewicz
938wyświetlenia
Embed from Getty Images

Lewis Hamilton uważa, że po piątkowych treningach Red Bull jest nieco szybszy od Mercedesa.

W pierwszej sesji do Grand Prix Belgii najszybszy Valtteri Bottas miał przewagę zaledwie 0,081 sekundy nad trzecim Maksem Verstappenem. Z kolei w popołudniowym treningu to Holender dyktował tempo, mając niespełna 0,1 sekundy zapasu nad najszybszym z Mercedesa Lewisem Hamiltonem.

Jest bardzo blisko między nami - uważa Hamilton, pytany o formę Red Bulla na Spa-Francorchamps. Uważam, że są nieco szybsi od nas w tym momencie. Wydaje mi się, że nawet Racing Point jest z nami na równi. Bardzo blisko znajduje się także Daniel Ricciardo. To wszystko powoduje, że sytuacja jest ekscytująca. Mamy trochę pracy do wykonania. Musimy spróbować pójść w innym kierunku z samochodem. Mimo to nie sprawia on złego wrażenia.

Zdaniem Brytyjczyka, to zupełnie normalne, że z każdym kolejnym wyścigiem rywale zaczynają nadrabiać dystans do Mercedesa. Uważam, że samochód po każdym wyścigu jest inny. W niektórych miejscach jesteśmy z przodu, w innych nieco z tyłu. Tak jak przewidywałem przed tym weekendem, stawka zaczyna się do nas zbliżać, ponieważ cała F1 rozwija się. Widać, że wszyscy są bardzo blisko. Musimy zrozumieć czy inni wykonali krok naprzód, lub czy to my się cofnęliśmy. Być może wszystko zależy też od układu toru i docisku? Kto wie? Popracujemy nad tym. Jestem jednak podekscytowany, ponieważ na pewno będzie nas czekał interesujący wyścig.