Verstappen: Nie spodziewam się walki o pole position z Mercedesem

Holender jest przekonany, że zespół tradycyjnie zażegna problemy przed czasówką.
28.08.2019:22
Mateusz Szymkiewicz
579wyświetlenia
Embed from Getty Images

Max Verstappen nie spodziewa się walki z kierowcami Mercedesa o pole position do Grand Prix Belgii, mimo minimalnych różnic w piątkowych treningach.

Różnice między Holendrem a zawodnikami stajni z Brackley wynosiły dziś mniej niż 0,1 sekundy. Zdaniem Lewisa Hamiltona, Red Bull jest póki co szybszy na Spa-Francorchamps, natomiast Max Verstappen jest przekonany, że Mercedes tradycyjnie zażegna swoje problemy przed sesją kwalifikacyjną.

Osobiście uważam, że nieco zmagają się z balansem - powiedział 22-latek, zapytany o osiągi Mercedesa. Spodziewam się, że jutro będą mocniejsi. Można było dostrzec na długich przejazdach, że są bardzo konkurencyjni. Nie spodziewam się walki o pole position, ale jeżeli będziemy ich nieco bliżej, to będzie dobrze.

Verstappen podkreśla jednak, że Red Bull rozpoczął przygotowania do Grand Prix Belgii w mocnej formie. Oczywiście, nadal jest wcześnie, ale z naszej strony to był udany start. Kilka rzeczy może się jeszcze wydarzyć przed jutrem, ale tak czy inaczej jestem całkiem zadowolony. Nigdy nie jest perfekcyjnie. Tak zawsze jest z samochodami wyścigowymi. Starasz się znaleźć obszary do poprawy, więc przyjrzymy się im i postaramy się przygotować.