Marko krytykuje Hamiltona za komentarze o Albonie oraz Gasly'm

Doradca Red Bulla przypomina, że Brytyjczyk przed rokiem rekomendował angaż Albona.
09.09.2016:29
Mateusz Szymkiewicz
1804wyświetlenia
Embed from Getty Images

Helmut Marko postanowił skrytykować Lewisa Hamiltona za ostatnie wypowiedzi dotyczące kierowców związanych z programem Red Bulla.

Brytyjczyk po Grand Prix Belgii stwierdził, że stajnia z Milton Keynes ma problemy z podjęciem równorzędnej walki o tytuły z Mercedesem, ze względu na zbyt duże różnice między swoimi kierowcami. Z kolei po wyścigu we Włoszech, który wygrał Pierre Gasly w juniorskim AlphaTauri, Hamilton uznał, że Francuz został niesprawiedliwie potraktowany, tak szybko tracąc miejsce w Red Bullu.

Prawda jest taka, że Lewis nie kontaktował się z nami w 2019 roku, ale na pokładzie samolotu rozmawiał z szefem naszego zespołu Christianem Hornerem, rekomendując umieszczenie Albona w samochodzie Gasly'ego - powiedział Helmut Marko, nadzorujący juniorski program Red Bulla. To było jeszcze przed zmianą, na którą zdecydowaliśmy się po letniej przerwie. Nie obchodzi nas to [krytyka Albona ze strony Hamiltona]. Kierowca, którego chciał, żebyśmy się pozbyli, teraz wygrał Grand Prix Włoch z AlphaTauri. To tyle w temacie jego wiedzy. Nie wiem, dlaczego Hamilton chce nam doradzać, ale opinia osób z zewnątrz nie ma dla nas znaczenia.

77-latek po raz kolejny dodał, że Red Bull nie ma w planach ponownego zatrudnienia Pierre'a Gasly. Chcemy, by AlphaTauri było jeszcze mocniejszym zespołem w przyszłości, a to od nas wymaga posiadania lidera. Każdy ulega w pojedynku z Maksem. Mimo to krytyka Albona jest nie fair. W tym roku miał dużo pecha, a my popełnialiśmy wiele błędów strategicznych, które wpływały na jego osiągi. Wierzymy jednak, że będzie w stanie zapewnić odpowiednie osiągi, kiedy wszystko będzie zoptymalizowane. W tym sezonie nieczęsto wszystko szło po naszej myśli.