Abiteboul: Jesteśmy gotowi poradzić sobie z Alonso

Francuz odniósł się również do obaw, iż Esteban Ocon może sromotnie przegrać z 39-latkiem.
23.09.2010:37
Mateusz Szymkiewicz
1438wyświetlenia
Embed from Getty Images

Cyril Abiteboul deklaruje, że jest gotowy poradzić sobie z Fernando Alonso, który będzie kierowcą Alpine od sezonu 2021.

Hiszpan po dwuletniej przerwie powróci do Formuły 1, zastępując Daniela Ricciardo. Decyzja zespołu obecnie startującego pod nazwą Renault wzbudziła jednak pewne kontrowersje, ponieważ Alonso znany jest z wybuchowego oraz konfliktowego charakteru. Mimo to szef stajni z Enstone deklaruje, że jest gotowy na współpracę z Alonso.

Jesteśmy na to przygotowani. Zakładam, że nasz samochód będzie w przyszłym roku jeszcze lepiej wyglądał i kiedy Fernando dostrzeże progres, wówczas obudzi się w nim rasowy kierowca wyścigowy. Z pewnością musimy poprawić realizację. Wiemy, że Fernando nie lubi, kiedy popełnia się błędy, więc nie będziemy już mieli żadnych wymówek - powiedział Cyril Abiteboul.

Przyszłorocznym partnerem Alonso będzie Esteban Ocon, który obecnie przegrywa zespołowy pojedynek z Danielem Ricciardo. Uważa się, że 39-latek, który wielokrotnie dominował nad młodszymi partnerami, tym razem może to samo zrobić z Francuzem. Daniel to bardzo mocny kierowca. W tym roku jest jeszcze lepszy, ponieważ ma szybszy samochód, a jego współpraca z inżynierami układa się jeszcze lepiej. Esteban bardzo powoli dochodzi do siebie po rocznej przerwie i nie jest tak daleko od Daniela, jak może to wyglądać. Popełnił błąd na Mugello, ale to pokazuje, że atakuje i chce jeszcze więcej. Wolę u kierowcy widzieć coś takiego, niż odgórną akceptację hierarchii w zespole - dodał szef Renault.