Wolff: Vettel może kupić udziały w Astonie Martinie

Austriak kolejny raz wyraził zadowolenie z transferu Vettela do brytyjskiej ekipy.
05.10.2016:30
Maciej Wróbel
1547wyświetlenia
Embed from Getty Images

Zdaniem Toto Wolffa, Sebastian Vettel po przejściu do Astona Martina w przyszłym roku może zostać jednym z udziałowców w brytyjskiej stajni.

Sebastian Vettel w roku 2021 dołączy do zespołu Aston Martin, w którym zajmie miejsce Sergio Pereza. Informacja ta została oficjalnie potwierdzona na początku września i zakończyła długi okres spekulacji, który trwał od ogłoszenia odejścia Niemca ze Scuderii Ferrari z końcem sezonu 2020.

Toto Wolff, który jest zagorzałym zwolennikiem transferu Vettela do ekipy z Silverstone, uważa, że Niemiec może pokusić się o zakup udziałów w Astonie Martinie. Przede wszystkim Sebastian jest kierowcą wyścigowym i najważniejsze w jego wypadku są wyniki osiągane na torze. - powiedział Wolff w wywiadzie dla Auto Bild.

To jednak nie oznacza, że nie mógłby przejąć kilku procent udziałów. Szczególnie, że firma wciąż wyceniana jest na dość niskim poziomie. To oczywiście jest dobra okazja. Ja również posiadam udziały w Astonie Martinie. Także jednak z perspektywy kibica uważam, że to świetnie, że Sebastian dołączy do tego zespołu. Niemcy są drugim najważniejszym rynkiem - dodaje Austriak.