Bottas: To ważny weekend dla mojego statusu i przyszłości w F1

Fin przyznał, że jego porażka z Russellem w GP Sakhir "nie będzie wyglądała dobrze".
04.12.2008:58
Mateusz Szymkiewicz
1399wyświetlenia
Embed from Getty Images

Valtteri Bottas uważa, że nadchodzący weekend będzie ważny dla jego statusu oraz przyszłości w Formule 1.

Podczas Grand Prix Sakhir samochód Lewisa Hamiltona przejmie George Russell, ze względu na zakażenie koronawirusem 35-latka. Zdaniem wielu, przyszłość Valtteriego Bottasa może zostać zdefiniowana przez pojedynek z juniorem Mercedesa. Fin w ostatnim czasie jest mocno krytykowany za zbyt słabe osiągi na tle Hamiltona, który trzy wyścigi przed końcem sezonu po raz siódmy został mistrzem świata.

Może zdobyć pole position i wygrać wyścig - uważa Lando Norris z McLarena, zapytany o szanse George'a Russella na zewnętrznej pętli toru Sakhir. Z kolei Alexander Albon dodał: Uważam, że będzie tak samo szybki jak Valtteri.

W ostatnim czasie język ciała Bottasa nie wyglądał zbyt pewnie - powiedział Ralf Schumacher, były kierowca Formuły 1. Jeżeli w ten weekend nie będzie z przodu, potrafię sobie wyobrazić już w przyszłym roku Russella z Hamiltonem w jednym zespole. Wiem, że Bottas ma kontrakt, ale także zdaję sobie sprawę, że to Formuła 1. Jestem przekonany, że Toto Wolff na wszelki wypadek wprowadził kilka luk w umowie.

Bottas zapytany na konferencji prasowej, co dla niego będzie oznaczał zespołowy pojedynek z Russellem, odpowiedział: To szansa dla George'a, by mógł pokazać na co go stać. Mimo to ja mam swoją pracę do wykonania i na tym się koncentruję. Mam kontrakt na przyszły rok, więc nie czuję żadnej dodatkowej presji. Można myśleć w tym kontekście i spekulować, że George zastąpi mnie. Ja jednak traktuję to jako szansę na pokazanie, że zasługuję na to miejsce.

Patrząc w szerszej perspektywie, to dla mnie ważny weekend, wiedząc jak ten sport funkcjonuje. Traktuję to jako motywację, a moja pewność siebie jest duża. Wiem na co mnie stać. Oczywiście, jeżeli w normalnym wyścigu znajdzie się przede mną, to nie będzie to wyglądało dobrze, ale jestem typem osoby myślącej pozytywnie - zakończył wicelider klasyfikacji.