Steiner: Powinniśmy przestać kopać w twarz Mazepina

Szef Haasa potwierdził, że kwestia zachowania Rosjanina została rozwiązana wewnętrznie.
14.01.2110:11
Mateusz Szymkiewicz
836wyświetlenia
Embed from Getty Images

Gunther Steiner uważa, że opinia publiczna powinna przestać kopać w twarz Nikitę Mazepina.

Rosjanin, który będzie tegorocznym kierowcą Haasa, wywołał wiele kontrowersji swoją postawą w mediach społecznościowych. 21-latek w ubiegłym miesiącu opublikował na Instagramie film, na którym obmacuje kobietę jadącą z nim samochodem.

Zachowanie Mazepina spotkało się z gigantyczną krytyką kibiców oraz dziennikarzy podejmujących tematykę Formuły 1, którzy do dziś oczekują stanowczych działań wobec kierowcy. Gunther Steiner zapewnia jednak, iż sprawa została rozwiązana wewnętrznie i dalsze piętnowanie Rosjanina jest niewłaściwe.

Zdał sobie sprawę, że to co zrobił było niewłaściwe - powiedział szef Haasa w rozmowie z The Sun. Nie jestem typem człowieka, który będzie kopał w twarz kogoś, kto jest już na kolanach. To niewłaściwe. To młody facet, który musi dorosnąć. Załatwiliśmy tę sprawę i z pewnością nadal będziemy działali w tym kierunku. Nie mówię, że to było OK i przejdziemy do porządku dziennego. Będziemy go edukować, zarówno teraz jak i w przyszłości. Należy stworzyć mu jak najlepszą okazję do wyciagnięcia wniosków z tej sytuacji. Musi jednak skoncentrować się na wyścigach i nie powtarzać takich rzeczy.