Alpine zaprezentowało zespół przed sezonem 2021

Stajnia z Enstone przedstawiła również przejściowe malowanie bolidu A521.
14.01.2110:35
Mateusz Szymkiewicz
4301wyświetlenia


Alpine zaprezentowało swój zespół przed sezonem 2021, potwierdzając barwy oraz nazwę bolidu.

Francuski producent samochodów sportowych zastąpi Renault, które przywróciło fabryczną ekipę w Formule 1 na początku 2016 roku. Oprócz nazewnictwa, zmianie ulegnie również malowanie i póki co zaprezentowano tylko przejściowe zimowe barwy. Czarna kolorystyka oraz trójkolorowe dodatki mają odnosić się do historycznego schematu z prototypu A500 z 1975 roku.

Tegoroczny model, który będzie oparty na Renault R.S.20, otrzyma nazwę A521. Jego oficjalna publiczna prezentacja ma odbyć się w przyszłym miesiącu w obecności kierowców - Fernando Alonso oraz Estebana Ocona.

Według obranej strategii, technologia wykorzystywana w Formule 1 ma być przenoszona na samochody drogowe Alpine, które dąży do elektryfikacji. Z kolei sama marka do 2025 roku ma osiągnąć pełną rentowność, wliczając w to działania w Królowej Sportów Motorowych. Pomóc w tym mają debiutujące od tego sezonu limity budżetowe.

Przedstawione dziś barwy są pierwszym nawiązaniem do nowej tożsamości zespołu Alpine F1 - powiedział Antony Villain, dyrektor projektu. Niektóre strukturalne elementy graficzne pozostaną na docelowym malowaniu, podczas gdy inne ulegną zmianie. Ponadwymiarowy emblemat Alpine w trójkolorowej grafice jest pierwszym wyraźnym symbolem tożsamości marki w sportach motorowych. Niebieski, biały i czerwony nawiązują do kolorów flag Francji oraz Wielkiej Brytanii, co ma dla nas wielkie znaczenie.