Brown oraz Ricciardo założyli się przed sezonem 2021

Australijczyk wygrywając wyścig będzie mógł poprowadzić samochód NASCAR Dale'a Ernhardta.
05.03.2110:28
Mateusz Szymkiewicz
2021wyświetlenia
Embed from Getty Images

Zak Brown potwierdził, że przed startem sezonu 2021 postanowił założyć się z Danielem Ricciardo.

Australijczyk w zeszłym roku zawarł już kultową umowę z ówczesnym szefem Renault - Cyrilem Abiteboulem. W przypadku zdobycia miejsca na podium, Francuz miał wykonać sobie tatuaż. Ricciardo słowa dotrzymał przy okazji wyścigu na torze Nurburgring, natomiast obietnica 43-latka wciąż oczekuje na realizację.

Aktualnie Ricciardo jest zawodnikiem McLarena i już po pierwszych dniach w Woking wyszedł z propozycją zakładu z Zakiem Brownem. Australijczyk obiecał wygranie wyścigu w sezonie 2021, oczekując na propozycję stawki ze strony Amerykanina.

Jak ujawnił Brown, w przypadku zwycięstwa Ricciardo w nadchodzących mistrzostwach, udostępni mu na prywatny test Chevroleta Monte-Carlo, którym w serii NASCAR rywalizował Dale Earnhardt. Legendarny kierowca jest bohaterem Australijczyka z dzieciństwa i na jego cześć zdecydował się konkurować w F1 z numerem startowym #3.

Chevrolet siedmiokrotnego mistrza NASCAR obecnie jest w bogatej, prywatnej kolekcji samochodów sportowych Zaka Browna.

Szczerze mówiąc wolę mieć tatuaż, niż stracić któryś z moich samochodów - powiedział Zak Brown dla Motorsportmagazine.com. Mimo to jestem zdesperowany, by wreszcie wygrać, więc dopadł mnie [Ricciardo] w odpowiednim momencie... On chce przejechać się moim samochodem, który należał do Dale'a Seniora, ponieważ jest jego wielkim fanem. Dam mu się nim przejechać, póki będzie w stanie obiecać, że wróci z nim w jednym kawałku.