F1 potwierdziła organizację GP Portugalii w sezonie 2021

Wyścig odbędzie się 2 maja na torze Algarve.
05.03.2110:39
Nataniel Piórkowski
1028wyświetlenia


Grand Prix Portugalii powróci do kalendarza Formuły 1 w sezonie 20201.

Wyścig na torze Portimao odbędzie się 2 maja. Dzięki organizacji wyścigu seria Grand Prix staje przed szansą realizacji kalendarza składającego się z rekordowej liczby 23 eliminacji.

Pragniemy podziękować promotorowi oraz rządowi Portugalii za ich ciężką pracę oraz poświęcenie, które pozwoliło doprowadzić nas do tego momentu - powiedział dyrektor generalny Formuły 1, Stefano Domenicali.

Jesteśmy podekscytowani, ale także pewni co do sezonu 2021. W ubiegłym roku udowodniliśmy, że możemy bezpiecznie zorganizować siedemnaście wyścigów, zapewniając fanom ekscytujące ściganie w tych trudnych czasach. Mamy nadzieję, że w tym sezonie także powitamy fanów w Portimao w bezpiecznych warunkach. Będziemy pracować z promotorem nad szczegółami tego planu.

Sekretarz stanu Portugalii do spraw turystyki - Rita Marques, dodała: Organizacja wielkich imprez w naszym kraju jest bardzo ważna dla wizerunku i międzynarodowej promocji Portugalii jako doskonałego kierunku turystycznego. Dlatego właśnie z wielkim zainteresowaniem traktujemy powrót F1 do Algarve w 2021 roku.

Chcę w tym miejscu podziękować FIA i F1 za zaufanie, jakim obdarzano Portugalię, Algarve oraz władze toru Algarve, wybierając nasz kraj na gospodarza eliminacji mistrzostw świata. Wyrażamy jednocześnie nasze pełne zaangażowanie na rzecz tego, aby uczynić tę imprezę wielkim sukcesem.