Rossi: Alonso oraz Ocon będą mieli równy status w Alpine

Prezes koncernu podkreślił, że Hiszpan nie ma w kontrakcie zapisu o priorytetowym traktowaniu.
07.03.2117:19
Mateusz Szymkiewicz
582wyświetlenia
Embed from Getty Images

Prezes Alpine - Laurent Rossi, deklaruje, że Fernando Alonso oraz Esteban Ocon będą mieli równy status w zespole na starcie sezonu 2021.

Alonso powróci do Formuły 1 po dwuletniej przerwie i wiele osób zakłada, że podobnie jak w przeszłości będzie starał się zbudować ekipę wokół siebie. Jego partnerem będzie Esteban Ocon, który startuje dla Alpine od 2020 roku.

Kierowcy muszą być jak najszybsi i muszą być dla siebie rywalami - powiedział Laurent Rossi, pytany o tegoroczny skład Alpine. Chodzi nam przede wszystkim o zdrową konkurencję. Nie ma żadnych instrukcji i nie ma klarownego numeru jeden. Poza tym kontrakty nie zawierają jakichkolwiek zapisów. Mam wątpliwości, by spora część pozostałych zespołów musiała umieszczać takie klauzule. Z pewnością w naszym tak nie jest.

Esteban Ocon pytany o dołączenie Fernando Alonso w miejsce Daniela Ricciardo, odpowiedział: Zawsze miałem świetne relacje z Fernando, nawet kiedy rywalizowaliśmy w latach 2017-2018. Miałem szacunek do jego osiągnięć z przeszłości na torach wyścigowych. Rywalizacja z nim zawsze była na limicie, ale jednocześnie pełna frajdy i radości. Zdecydowanie czekam na współpracę z nim. Dotychczas wszystko układało się świetnie i spodziewam się, że pozostanie tak do końca.

Fernando jest dwukrotnym mistrzem świata. To będzie pierwszy raz, kiedy będę współpracował z czempionem, więc będzie to interesujące doświadczenie. Spodziewam się, że Fernando od samego początku będzie gotowy. W ubiegłym roku wykonał wiele testów, a przy swoim doświadczeniu powinien być konkurencyjny od pierwszego wyścigu. Zakładam, że będzie trudnym rywalem - stwierdził 24-latek.