Marko dementuje plotki łączące Gasly'ego z posadą w Alpine

Austriak podkreśla jednak, że AlphaTauri ma w zanadrzu zdolnych juniorów z F2.
10.06.2111:15
Mateusz Szymkiewicz
1349wyświetlenia
Embed from Getty Images

Helmut Marko zdementował spekulacje, jakoby Pierre Gasly mógł dołączyć do Alpine na sezon 2022.

25-latek jest jednym z najlepszych kierowców w środku stawki i podczas Grand Prix Azerbejdżanu sięgnął już po trzecie podium z juniorską stajnią Red Bulla. Tak dobry występ oraz niewielkie szanse na odzyskanie miejsca w głównej ekipie podsyciły plotki, jakoby zainteresowanie Gasly'm znów wyraziła fabryczna stajnia Alpine.

Cały pakiet w AlphaTauri perfekcyjnie mu odpowiada. Nasza kombinacja świetnie funkcjonuje - powiedział Helmut Marko dla Auto Motor und Sport. Wciąż mamy kontrakt, który jest ważny przez kolejne dwa lata. Nie mam więc pojęcia skąd wzięły się informacje o Alpine. Pierre jest idealnym ambasadorem dla AlphaTauri jako modny Francuz.

Opiekun Red Bull Junior Team przyznał jednak, że AlphaTauri dysponuje alternatywami w postaci kierowców z Formuły 2. Wciąż mamy dobre zaplecze zawodników. Pisaliście, że nie mamy już juniorów, podczas gdy Vips wygrywa w Formule 2, a Lawson mając dobry samochód jest w stanie walczyć w czołówce. Mamy mnóstwo talentów, które chcą ścigać się dla Red Bulla.