Verstappen został wypisany ze szpitala

Lider mistrzostw świata potwierdził, że wszystkie badania kontrolne wypadały w porządku.
18.07.2123:19
Nataniel Piórkowski
2657wyświetlenia
Embed from Getty Images

Max Verstappen został wypisany ze szpitala po badaniach kontrolnych.

Kierowca Red Bulla uderzył w bariery z opon w zakręcie Copse, po tym jak w wyniku odważnej próby wyprzedzania Lewis Hamilton doprowadził do kontaktu z jego Red Bullem RB16B.

Aparatura znajdująca się w konstrukcji odnotowała przeciążenie na poziomie 51G. Holender samodzielnie opuścił wrak a następnie został przewieziony do centrum medycznego na torze. Po wstępnej ocenie lekarzy zawodnik Red Bulla trafił do pobliskiego szpitala na dodatkowe badania.

Około godziny 22:00 czasu lokalnego Verstappen opublikował wpis w portalach społecznościowych, w którym potwierdził, że opuścił placówkę i załączył zdjęcie, na którym znajduje się w towarzystwie swojego ojca - Josa.

Zostałem wypisany ze szpitala po tym, jak wszystkie kontrole wypadły w porządku. Dziękuję wszystkim za miłe słowa i najlepsze życzenia - napisał lider klasyfikacji generalnej.

Oświadczenie wydał także team Red Bulla: Po ocenie przeprowadzonej przez lekarzy w centrum medycznym na torze Silverstone, Max został przetransportowany helikopterem do szpitala w Coventry na dalsze badania i obserwację.

Miło nam poinformować, że Max został wypisany ze szpitala dzisiaj wieczorem o godzinie 22:00, po dokładnym badaniu lekarskim, bez żadnych poważnych obrażeń.

Max i zespół chcieliby podziękować porządkowym oraz personelowi medycznemu za wyjątkową opiekę - tak na miejscu na Silverstone jak i w szpitalu w Coventry.