AMuS: Aston Martin kontaktował się z Fernando Alonso

Lawrence Stroll rozważał angaż Hiszpana na sezon 2022 w miejsce Vettela.
04.09.2112:24
Mateusz Szymkiewicz
1112wyświetlenia
Embed from Getty Images

Auto Motor und Sport informuje, że Aston Martin proponował Fernando Alonso posadę na sezon 2022.

Hiszpan powrócił w tym roku do Formuły 1 w barwach Alpine, podpisując kontrakt z opcją na kolejne mistrzostwa. Jej aktywowanie zostało potwierdzone przed Grand Prix Belgii, lecz według Auto Motor und Sport, w międzyczasie Alonso otrzymał ofertę startów od Astona Martina.

Niemiecka publikacja podaje, że z kierowcą miał kontaktować się właściciel stajni z Silverstone - Lawrence Stroll. Hiszpan był rozpatrywany jako następca Sebastiana Vettela, lecz ostatecznie dwukrotny czempion odrzucił propozycję złożoną przez miliardera.

Przyszłość Vettela pozostaje pod znakiem zapytania, po tym, jak okazało się, iż jego kontrakt z Astonem obowiązuje do końca 2021 roku z opcją przedłużenia na następny sezon. Pozostanie Niemca miało zostać ogłoszone na torze Zandvoort, lecz zrozumiałe, że ostatecznie nie dojdzie do tego w ten weekend.

Mamy kontrakt jeden plus jeden. Określa on pewne daty, do których musi zapaść decyzja. Nie zbliżyliśmy się jeszcze do tego terminu - powiedział Otmar Szafnauer, szef Astona Martina. Na pewnym etapie będziemy chcieli usiąść do rozmów. Nie jest to zbyt odległy moment. Lubimy Sebastiana, a on lubi nas. Teraz musimy tylko porozmawiać jak będzie wyglądała nasza współpraca w przyszłym roku.