RaceFans: Andretti bliski przejęcia Saubera

Rzecznik Amerykanina potwierdza, że jest on zainteresowany zaangażowaniem się w F1.
08.10.2120:06
Nataniel Piórkowski
2069wyświetlenia


Michael Andretti jest coraz bliżej przejęcia Saubera, który odpowiada za prowadzenie teamu Alfy Romeo w Formule 1 - donosi portal RaceFans.

Mistrz serii CART i były kierowca Formuły 1 ma finalizować negocjacje w sprawie umowy, na mocy której przejmie 80% udziałów w zespole od Islerno Investments za kwotę 350 milionów euro. Dzięki porozumieniu Amerykanin zyska kontrolę nad dywizjami Sauber Motorsport i Sauber Engineering.

Andretti jest już właścicielem odnoszącego sukcesy teamu w IndyCar, który niedawno ogłosił podpisanie umowy z Romainem Grosjeanem. Dodatkowo działa także między innymi w Formule E oraz mistrzostwach Extreme E.

Plotki na temat zainteresowania Andrettiego Sauberem pojawiają się od kilku miesięcy. W pewnym momencie donoszono już nawet, że negocjacje w sprawie przejęcia szwajcarskiej firmy zakończyły się fiaskiem.

Rzecznik Andrettiego odmówił potwierdzenia informacji o tym, że jego konsorcjum zamierza kupić Saubera.

Nie jest tajemnicą, że od pewnego czasu Formuła 1 interesuje Michaela i jego zespół. Przez lata analizowaliśmy i zbliżaliśmy się do wielu opcji, ale nie mamy do przekazania żadnych nowych informacji.

Naszą pasją są wyścigi we wszystkich formach. Gdyby pojawiła się odpowiednia okazja, aby nazwisko Andretti powróciło do F1, to na pewno byśmy z niej skorzystali. Dotychczas nie było takiej szansy. Aktualnie skupiamy się na siedmiu seriach, w których rywalizujemy w tym momencie.

Komentarza w sprawie odmówił rzecznik teamu Alfy Romeo w Formule 1.