Pujolar: Nie wiem dlaczego Giovinazzi zignorował polecenie zespołu

Włoch pod koniec wyścigu na Istanbul Park był proszony o oddanie pozycji Raikkonenowi.
13.10.2108:53
Mateusz Szymkiewicz
1820wyświetlenia
Embed from Getty Images

Główny inżynier wyścigowy Alfy Romeo - Xevi Pujolar, przyznał, że nie rozumie dlaczego Antonio Giovinazzi zignorował polecenia zespołowe w Grand Prix Turcji.

W końcówce wyścigu Włoch został poproszony o oddanie jedenastej pozycji Kimiemu Raikkonenowi. Mistrz świata miał dysponować lepszym tempem, a zespół chciał przypuścić atak na dziesiątą lokatę Estebana Ocona.

Ostatecznie Giovinazzi pozostał przed partnerem, a sam wyścig ukończył zaledwie kilka dziesiątych sekundy za reprezentantem Alpine. Francuz przejechał cały wyścig bez wymiany opon i w końcówce zmagał się z drastycznym spadkiem osiągów.

Poprosiliśmy kierowców o zamianę pozycji, ale na tym etapie Antonio przyśpieszył i zdecydował się zostać z przodu - powiedział Xevi Pujolar. Z perspektywy zespołu nie był to optymalny wybór. Nie rozumiem dlaczego to się stało. W końcówce moglibyśmy oddać miejsce Giovinazziemu, gdyby nie udało nam się przebić w stawce. Najważniejsze były dla nas punkty, a tempo Kimiego na tym etapie było konkurencyjne.