Steiner: Andretti w przeszłości był zainteresowany przejęciem Haasa

Amerykanin od kilku tygodni łączony jest z zakupem udziałów w Alfie Romeo.
22.10.2108:00
Mateusz Szymkiewicz
568wyświetlenia
Embed from Getty Images

Gunther Steiner ujawnił, że Michael Andretti w przeszłości proponował przejęcie zespołu Haas.

Amerykanin od kilku tygodni łączony jest z zakupem większościowego pakietu udziałów Sauber Motorsport, który rywalizuje w Formule 1 jako Alfa Romeo. Uważa się, że wiążące dyskusje będą miały miejsce przy okazji weekendu na torze w Austin.

Jak ujawnił szef Haasa - Gunther Steiner, w przeszłości Andretti rozważał przejęcie jego zespołu, choć nigdy nie pojawiła się na stole konkretna oferta.

Kilka razy rozmawiałem z Michaelem, ale nie w ostatnim czasie - powiedział Włoch. Nie wiem jakie są jego zamiary. W amerykańskich wyścigach każdy się zna i były pewne rozmowy, ale nie aż tak konkretne jak mogłoby się wam wydawać. Nie uważam, by jakakolwiek nowa amerykańska ekipa mogła być dla nas zagrożeniem. Nie mamy z tym żadnego problemu.

Mimo, że Haas nie obawia się obecności w F1 drugiego amerykańskiego zespołu, Steiner uważa, że Haas mógł wykonać dużo lepszą pracę przy zdobywaniu rodzimych sponsorów. Wydaje mi się, że nie wykorzystaliśmy amerykańskiego rynku na tyle na ile to było możliwe. W innym wypadku obecność lokalnych firm byłaby u nas większa. Nikt nie puka do naszych drzwi i nie mówi: «Chcemy was wspierać, ponieważ jesteśmy z Ameryki i tak trzeba robić», albo «Zamierzamy wspierać amerykańskiego kierowcę».