Verstappen odmówił udziału w czwartym sezonie "Jazdy o życie"

Holender uważa, że serial przedstawia wydarzenia w kontekście narzuconym przez produkcję.
21.10.2119:08
Mateusz Szymkiewicz
2574wyświetlenia
Embed from Getty Images

Max Verstappen ujawnił, że zdecydował się zrezygnować z udziału w czwartym sezonie „Jazdy o życie” produkowanej przez Netflix.

Od 2019 roku amerykańska platforma prezentuje serial dokumentalny, który odsłania zakulisowe wydarzenia w Formule 1. Dotychczas „Jazda o życie” doczekała się trzech sezonów i właśnie trwają prace nad czwartym, którego premiera jest planowana na początek wiosny.

Jak ujawnił lider klasyfikacji - Max Verstappen, premierowe odcinki będą bez jego udziału. Kierowca Red Bulla zdecydował się na ten krok oglądając produkcję Netflixa, która jego zdaniem zakłamuje rzeczywistość.

Sfałszowali kilka rywalizacji, one tak naprawdę nie istniały - powiedział Max Verstappen. Zadecydowałem, że nie będę tego częścią i nie będę już udzielał więcej wywiadów, ponieważ nie ma nic do pokazania. Nie jestem osobą, która dostarcza dramatów, chcę po prostu faktów oraz prawdy.

Problem polega na tym, że zawsze zostaniesz ukazany w taki sposób w jaki oni [Netflix] chcą. Cokolwiek powiesz, sprawią, że wyjdziesz na lekkomyślnego, albo... Po prostu dopasują cię do swojej narracji. Nigdy mi się to nie podobało. Wolę wywiady jeden na jeden z osobą, która chce mnie poznać.