Magnussen: Nie zamierzam już wracać do Formuły 1

Duńczyk przyznał, że interesują go projekty, w których będzie miał pewność walki o zwycięstwa.
09.02.2212:19
Mateusz Szymkiewicz
673wyświetlenia
Embed from Getty Images

Kevin Magnussen wykluczył powrót do stawki Formuły 1, twierdząc, że interesują go jedynie projekty gwarantujące walkę o zwycięstwa.

Duńczyk rywalizował na torach Grand Prix w latach 2014-2020, reprezentując w tym czasie McLarena, Renault oraz Haasa. Aktualnie kierowca jest zaangażowany w Długodystansowe Mistrzostwa Świata, gdzie swój zespół reaktywował Peugeot w ramach przepisów o Hipersamochodach.

Reszta mojej kariery zostanie poświęcona na starty z nadzieją, że zwyciężę. Gdziekolwiek się pojawię, nie zamierzam rywalizować o coś innego niż wygrana - powiedział Kevin Magnussen dla Racer.com, odnosząc się do wieloletnich startów w F1 w środku stawki. To było świetne doświadczenie. Marzyłem o Formule 1 od dzieciństwa, więc czuję, że spotkał mnie przywilej. Byłem tam przez siedem lat i to był z mojej strony stały progres. Sportowo jednak nie znalazłem się w miejscu, by zrealizować swoje ambicje.

Starty w USA pozwoliły mi odzyskać iskrę. Przed każdym weekendem czułem dodatkową energię, której nie miałem od dłuższego czasu. Cokolwiek będę teraz robił, chcę być w to całkowicie zaangażowany. Wygrywanie jest nadrzędnym celem i głównym priorytetem. Do tego potrzebna jest maksymalna koncentracja.