Steiner: Nie ogłosimy składu na sezon 2023 przed letnią przerwą

Szef Haasa nie ujawnił, czy punkty na Silverstone przybliżą Schumachera do nowej umowy.
07.07.2212:08
Mateusz Szymkiewicz
644wyświetlenia
Embed from Getty Images

Gunther Steiner potwierdził, że Haas nie zaprezentuje składu kierowców na sezon 2023 przed rozpoczęciem letniej przerwy.

Stajnia z Kannapolis dysponuje ważnym kontraktem z Kevinem Magnussenem, jednakże kwestia obsady drugiego kokpitu jest przedmiotem spekulacji od co najmniej kilku tygodni. Sporym rozczarowaniem była forma Micka Schumachera, który odstawał od partnera i angażował się w kosztowne incydenty.

Finalnie jednak Niemiec zdobył pierwsze punkty w karierze przy okazji Grand Prix Wielkiej Brytanii, gdzie przekroczył linię mety jak ósmy. Gunther Steiner zapytany, czy przybliża to 23-latka do nowego kontraktu z Haasem, odpowiedział: Nie można mówić, że zadowala nas ósme miejsce. To nie jest nasz cel. Aktualnie mierzymy w zdobycie pierwszego podium. Jest dziewiętnastu innych świetnych kierowców oraz dziewięć zespołów z dobrymi samochodami.

Mówię to wszystko w pozytywnym znaczeniu. Jedna jaskółka wiosna nie czyni, byśmy nagle musieli zdejmować całą presję. Musimy twardo stąpać po ziemi i chronić Micka przed presją z zewnątrz. Musi to zacząć działać, ponieważ w innym wypadku nic nie osiągniemy. Teraz powinno mu być łatwiej. Już w Kanadzie jechał pozbawiony presji, więc musimy kontynuować ten trend. Nie powinniśmy wznosić go na piedestał, a potem z niego zrzucać. Jako zespół nigdy nie ogłaszaliśmy kierowców przed letnią przerwą - zakończył 57-latek.