Aramco rozważa przejęcie zespołu Astona Martina?

Problemy finansowe mają uniemożliwić producentowi budowę własnego silnika na 2026 rok.
07.07.2212:18
Mateusz Szymkiewicz
1828wyświetlenia
Embed from Getty Images

Joe Saward informuje, że Aramco może rozważać przejęcie zespołu Astona Martina.

Stajnia z Silverstone od czterech lat jest własnością Lawrence'a Strolla, natomiast od dwóch rywalizuje pod identyfikacją brytyjskiego producenta supersamochodów. W ostatnich tygodniach coraz głośniej mówi się jednak o trudnej sytuacji finansowej marki, co ma skłaniać Lawrence'a Strolla do wycofania się z Formuły 1.

Pierwotnie do przejęcia Astona typowane było Audi, lecz według ustaleń Joe Sawarda, niemiecki producent do 2025 roku przejmie 75 procentów udziałów Sauber Motorsport obsługującego Alfę Romeo. Aktualnie zaangażowanie w brytyjski zespół ma rozważać sponsor generalny Aramco, co może mieć związek z zapisami kontraktowymi.

Saudyjski gigant petrochemiczny pracuje nad zeroemisyjnym paliwem, które ma być wykorzystywane od 2026 roku przy okazji debiutu nowej generacji silników. Na etapie zawierania współpracy Aston miał zadeklarować przygotowanie własnej jednostki, co w aktualnych uwarunkowaniach finansowych okazuje się być niemożliwe. Według Joe Sawarda, rozwiązaniem może być sprzedaż zespołu Aramco, które kontynuowałoby szeroko zakrojone inwestycje w Silverstone.