Verstappen: Przewaga w tabeli jest większa niż być powinna

Zdaniem Holendra to Ferrari powinno być uważane za faworyta GP Węgier.
25.07.2213:20
Nataniel Piórkowski
1766wyświetlenia


Max Verstappen przyznaje, że jego przewaga w klasyfikacji generalnej po zwycięstwie we Francji jest większa niż być powinna.

Urzędujący czempion F1 wygrał wyścig w Le Castellet, po tym jak Charles Leclerc po raz kolejny odpadł z rywalizacji jadąc na pierwszym miejscu.

Przed GP Węgier Holender dysponuje wysoką, 63-punktową przewagą nad Monakijczykiem i ma gwarancję tego, że rozpocznie swój domowy wyścig na Zandvoort jako lider klasyfikacji generalnej.

Verstappen tonuje jednak nastroje: Ferrari pokazało, że wciąż ma bardzo szybki bolid. Jeśli o nas chodzi, to dobrze wiemy, że musimy podkręcić tempo - szczególnie na pojedynczym okrążeniu. Pracujemy już nad tym.

Nadal bardzo ważne jest to, aby zawsze zdobywać punkty. Nawet wtedy, gdy zdarza się gorszy dzień. To właśnie zrobiliśmy w Austrii. Nasze prowadzenie w klasyfikacji generalnej to wspaniała rzecz, ale prawdopodobnie jest ono większe, niż być powinno, gdy porównamy możliwości dwóch topowych bolidów.

Zdaniem Verstappena to Ferrari powinno być uważane za faworyta wyścigowego weekendu w Budapeszcie. Wiele może się wydarzyć. Potrzebujemy dobrych wyników i lepszego tempa kwalifikacyjnego.

Myślę, że w Budapeszcie możemy mieć problemy a Ferrari będzie bardzo, bardzo szybkie. Zobaczymy. Wiem, że się powtarzam, ale naprawdę wszystko obraca się wokół zdobywania punktów, nawet wtedy, gdy wiesz, że to nie twój dzień.