GP Australii 2023 odbędzie się na przełomie marca i kwietnia

Według wstępnych planów wyścig ma otwierać kalendarz w sezonach 2024 i 2025.
16.08.2210:21
Nataniel Piórkowski
598wyświetlenia


Organizatorzy Grand Prix Australii poinformowali o terminie przyszłorocznego wyścigu.

Według wstępnych planów impreza na ulicznym torze Albert Park ma odbyć się w dniach 31 marca - 2 kwietnia.

Na mocy przedłużonego niedawno porozumienia z Liberty Media, do 2035 roku Melbourne pięciokrotnie będzie mogło gościć inaugurację wyścigowej kampanii. Na początek ustalano, iż dojdzie do tego w 2024 i 2025 roku. Trzy pozostałe daty zostaną wyznaczone w dalszej przyszłości.

Mając to na uwadze można oczekiwać, iż w sezonie 2023 eliminacja będzie trzecią w kolejności, po GP Bahrajnu oraz GP Arabii Saudyjskiej.

Po dwóch latach nieobecności w kalendarzu, GP Australii powróciło do harmonogramu w sezonie 2022. W przyszłym roku kibice mają otrzymać jeszcze więcej atrakcji na torze, w tym wyścigi Formuły 2 oraz Formuły 3.

W porównaniu do obecnego harmonogramu, przyszłoroczny wyścigowy weekend w Melbourne odbędzie się tydzień wcześniej, niż w obecnej kampanii.

Pełny kalendarz na sezon 2023 ma zostać zaprezentowany we wrześniu lub październiku. W chwili jego publikacji rozwiane zostaną wątpliwości między innymi na temat przyszłości takich wyścigów jak GP Belgii czy GP Francji, które mogą zostać objęte systemem rotacyjnym.