Vettel: Ogłoszenie odejścia z F1 było wyzwalającym doświadczeniem

Niemiec podkreśla jednak, że wciąż nie wie, co będzie robił po zakończeniu kariery.
28.08.2211:28
Nataniel Piórkowski
342wyświetlenia


Sebastian Vettel zdradził, że poczuł powiew wolności po ogłoszeniu decyzji o zakończeniu kariery w Formule 1.

Czterokrotny mistrz świata poinformował o swym postanowieniu tuż przed rozpoczęciem Grand Prix Węgier. Kilka tygodni później Niemiec przyznał, że podczas letniej przerwy zaczął odczuwać większą wolność.

Zawsze nie mogę się doczekać tego, co przede mną i nie poświęcam zbyt wiele czasu na oglądanie się za siebie. Było mniej więcej tak, jak spodziewali się ludzie wokół mnie. Nie ukrywam, że było to coś bardzo miłego.

Po moim komunikacie z Węgier otrzymałem mnóstwo pozytywnych wiadomości, wiele gratulacji i olbrzymie wsparcie. W tak krótkim czasie ciężko jest powrócić myślami do tych wszystkich lat, które są za mną. Może kiedyś to wszystko powróci do mnie z wielką siłą. Kto wie?.

Mimo wszystko podobała mi się ta letnia przerwa. Fakt, że podzieliłem się swoją decyzją, że nie przedłużałem tego wszystkiego - w pewnym sensie było to dość wyzwalające doświadczenie.

Mówiąc o swym życiu po odejściu z F1, Niemiec potwierdził, że wciąż nie wyznaczył sobie jasnej ścieżki.

Po prostu cieszyłem się letnią przerwą i czasem, który miałem dla siebie. Nie mogłem jednak doczekać się wyścigów, które pozostają do końca tego sezonu. Nie było tak, że siedziałem sobie i myślałem, że to moja ostatnia letnia przerwa w F1.

Każdemu sportowcowi, mężczyźnie czy kobiecie, trudno jest przewidzieć, jak będzie wyglądało życie po tym, jak zrezygnuje z czegoś, co robił przez wiele poprzednich lat. Czas pokaże.