Domenicali: Binotto potrzebuje wsparcia

Włoch sugeruje jednak, że kierownictwo Ferrari może zdecydować się na zmiany.
08.09.2213:04
Nataniel Piórkowski
690wyświetlenia


Stefano Domenicali wspiera Mattię Binotto w ogniu krytyki, jaką szef Ferrari zbiera po ostatnich kompromitujących błędach.

Po wyścigu o GP Holandii mistrz świata z 2016 roku - Nico Rosberg, stwierdził, że nawet mechanicy F2 i F3 radzą sobie lepiej od Scuderii ze strategią i pit stopami.

Krytykowanie zawsze jest proste, niezależnie od tego, czy jest się wewnątrz czy stoi się z boku. Uważam jednak, że w tej chwili wszyscy w Ferrari muszą wspierać Mattię Binotto - zaznaczył Domenicali, który do początku sezonu 2014 sam szefował teamowi z Maranello.

Poza tym nie pozwalam sobie oceniać wyborów, których będą musieli dokonać prezes John Elkann i Binotto, aby uzyskać rezultaty, na które zasługują - zaznaczył dyrektor generalny F1.

Po udanej inauguracji sezonu Ferrari wpadło w wir błędów, które pozwoliły Maxowi Verstappenowi i Red Bullowi na wypracowanie olbrzymiej przewagi w obu klasyfikacjach generalnych.

Gdy mamy do czynienia z tak dużą różnicą pomiędzy pierwszym a drugim miejscem, musimy ocenić konkretną rolę, jaką odgrywa mieszanka niezawodności i zarządzania - skomentował Domenicali w rozmowie z La Gazetta dello Sport.

Generalnie jednak różnice z tyłu są mniejsze niż miało to miejsce dotychczas. To sprawia, że dostajemy pojedynki, których wyniki powinniśmy poznać dopiero na samym końcu sezonu - dodał Włoch.