Verstappen: Zachęcałem Marko do zakontraktowania de Vriesa

Po Monzy Holender namawiał także swojego rodaka do walki o miejsce w AlphaTauri.
08.10.2215:24
Nataniel Piórkowski
1402wyświetlenia


Max Verstappen zdradził, że zachęcał konsultanta Red Bulla - Helmuta Marko, do zapewnienia Nyckowi de Vriesowi szansy startów w AlphaTauri w sezonie 2023.

W sobotę team z Faenzy oficjalnie potwierdził krążące od dwóch tygodni plotki o zakontraktowaniu de Vriesa. Holender zajmie miejsce Pierre'a Gasly'ego, który otrzymał ofertę dołączenia do teamu Alpine.

Wiedziałem, co się tutaj wydarzy - powiedział Verstappen po kwalifikacjach do GP Japonii. To wielki dzień dla Nycka. Od tak dawna starał się wejść do stawki F1 i w końcu otrzymał swoją szansę. To coś wspaniałego.

Lider klasyfikacji generalnej przyznał, że zachęcał Marko do rozważenia zatrudnienia 27-latka po jego imponującym debiutanckim wyścigu na Monzy.

Myślę, że po Monzy nie było już żadnych wielkich dyskusji na ten temat. Helmut to odważny facet, który da szansę kierowcy, gdy ten naprawdę mu zaimponuje. Inne zespoły mogłyby być pod tym względem nieco bardziej ostrożne.

To wspaniała wiadomość. Dobrze znamy się z Nyckiem i dzień po GP Włoch zjedliśmy razem kolację. Powiedziałem mu: «Po prostu zadzwoń do Helmuta, nigdy nie wiesz, co się wydarzy».

Szczerze mówiąc był to idealny moment na wykonanie takiego telefonu, bo po zwycięstwie Helmut ma w poniedziałek dobry humor. Wszystko skończyło się najlepiej, jak tylko mogło. Bardzo się z tego cieszę.