Hamilton wierzy w zwycięstwo Mercedesa w GP Sao Paulo

Siedmiokrotny czempion F1 cieszy się z postępów, których dokonał w trakcie sprintu.
12.11.2222:09
Nataniel Piórkowski
675wyświetlenia


Lewis Hamilton jest pewien, że Mercedes przekształci tempo ze sprintu w wywalczenie zwycięstwa w Grand Prix Sao Paulo.

Ze względu na karę cofnięcia o 5 pozycji na starcie, nałożoną na Carlosa Sainza, Hamilton ma szansę dołączyć do zespołowego partnera z Mercedesa - George'a Russella w pierwszej linii na starcie niedzielnego wyścigu.

Potwierdzenie ustawienia jest jednak zależne od wyników dochodzenia sędziów, którzy analizują, czy Hamilton oraz dwóch innych zawodników, nie dopuściło się naruszenia procedury startowej sprintu.

W pełnych akcji zawodach Hamilton przebił się z ósmego na drugie miejsce, co tylko utwierdza go w przekonaniu, że Srebrne Strzały mogą w niedzielę pokonać Red Bulla.

Wczoraj przytrafił się nam trudny dzień, ale dzisiaj atmosfera jest niesamowita - powiedział siedmiokrotny mistrz świata.

Cieszę się, że po starcie z P8 byłem w stanie stopniowo odrabiać straty. Gratulacje dla George'a oraz wszystkich w fabryce. To wasza ciężka praca pozwoliła nam osiągnąć ten niesamowity wynik.

Opierając się na nim, powinniśmy być w stanie współpracować jako zespół i utrzymać za sobą naszych najgroźniejszych rywali. Zrobimy wszystko co w naszej mocy. Jeśli dobrze poradzimy sobie z degradacją ogumienia a pogoda dopisze, powinniśmy stanąć przed szansą pojechania konkurencyjnego wyścigu.