Ocon: Bezbłędna praca Alpine kluczowa dla podium w Monako

Francuz zaliczył pierwszą ceremonię dekoracji od zwycięskiego GP Węgier 2021.
28.05.2317:51
Mateusz Szymkiewicz
1151wyświetlenia
Embed from Getty Images

Esteban Ocon przyznał, że bezbłędna praca Alpine była kluczowa do zdobycia trzeciego miejsca w wyścigu o Grand Prix Monako.

Francuz utrzymał na starcie swoją pozycję po kwalifikacjach i karze dla Leclerca. Z kolei w wyścigu mimo tempa odbiegającego od czołówki, Ocon był w stanie najpierw odpierać presję Carlosa Sainza, natomiast po opadach deszczu Lewisa Hamiltona.

Tym samym reprezentant Alpine wywalczył najniższy stopień podium biorąc udział w ceremonii dekoracji po raz pierwszy od zwycięskiego Grand Prix Węgier 2021.

Zrobiliśmy to. To był świetny weekend w wykonaniu każdego w zespole - powiedział Esteban Ocon. Od pierwszego dnia przygotowań w symulatorze wszystko przebiegało świetnie. Z każdą sesją treningową samochód był coraz lepszy, nie popełniliśmy żadnego błędu i nawet mieliśmy perfekcyjny timing ze zmianą slicków na przejściówki.

Cieszę się tym momentem. Minęło mnóstwo czasu od mojej ostatniej wizyty na podium i mam nadzieję, że to moja pierwsza wizyta z wielu w tym sezonie. Dzisiaj nie dotknąłem ani razu ściany. Tym samym zespół miał mniej powodów do ataków serca!