Hulkenberg: Odwdzięczę się Magnussenowi przy następnej okazji

Duńczyk odegrał kluczową rolę dla finiszu partnera z Haasa w czołowej dziesiątce.
14.03.2417:05
Mateusz Szymkiewicz
1069wyświetlenia
Embed from Getty Images

Nico Hulkenberg zadeklarował gotowość do zrewanżowania się Kevinowi Magnussenowi za pomoc z Grand Prix Arabii Saudyjskiej.

Niemiec podczas wyścigu w Dżuddzie finiszował na dziesiątym miejscu, zgarniając pierwszy punkt w sezonie dla Haasa. Kluczową rolę przy wyniku Hulkenberga odegrał drugi z kierowców zespołu - Kevin Magnussen, który celowo spowalniał rywali za swoimi plecami, by umożliwić partnerowi wypracowanie buforu koniecznego do pozostania w czołowej dziesiątce po pit stopie.

Zgarnąłem jeden punkt i jestem naprawdę szczęśliwy z tego powodu - powiedział Nico Hulkenberg. Świetna praca ze strony zespołu, a szczególnie ze strony Kevina. Powiedziano mi, że wykazał się naprawdę dużą pomocą wstrzymując stawkę za swoimi plecami. To umożliwiło mi zbudowanie przewagi przed pit stopem, by zgarnąć punkt. Dziękuję mu za to i jestem gotowy odwdzięczyć się na dalszym etapie sezonu.

Niemiec dodał, że zjeżdżając na zmianę opon nie był świadomy taktyki Haasa, który poprosił Magnussena o powstrzymywanie rywali za swoimi plecami. Nie wiedziałem o tym. Przekazano mi, bym podkręcił tempo, ale nie wiedziałem dlaczego. Po prostu pomyślałem: «Przecież jestem tak daleko od następnego rywala!». Przez większość czasu naciskałem. W ogóle nie oszczędzaliśmy opon jadąc maksymalnym tempem, co okazało się nieco wymagające. Mimo to miałem mnóstwo frajdy.