Sainz: Moje opcje wyglądają lepiej niż wynika to z plotek

Hiszpan odniósł się w ten sposób do sugestii, iż Audi czeka na jego decyzję do końca maja.
23.05.2417:50
Mateusz Szymkiewicz
445wyświetlenia
Embed from Getty Images

Carlos Sainz uważa, że jego sytuacja na rynku kierowców wygląda o wiele lepiej, niż przedstawiają to w ostatnich dniach media.

Hiszpan pozostaje bez posady na przyszłoroczne mistrzostwa, ustępując Lewisowi Hamiltonowi miejsce w Ferrari. Koncentracja Sainza ma spoczywać na Mercedesie oraz Red Bullu, jednakże niemiecki producent ma kontynuować rozwój Andrei Kimiego Antonelliego, podczas gdy stajnia z Milton Keynes rzekomo oferuje Sergio Perezowi nową umowę.

W tej sytuacji najbardziej interesującą opcją 29-latka pozostaje Sauber, który od sezonu 2026 stanie się fabrycznym zespołem Audi. Koncern z Ingolstadt już teraz kompletuje skład kierowców i uważa się, że Sainz ma czas na decyzję w sprawie złożonej mu oferty do końca maja. W innym wypadku Audi ma przystąpić do zaawansowanych negocjacji z Estebanem Oconem z Alpine.

Sainz zapytany w Monako o najnowsze doniesienia medialne w sprawie jego przyszłości, odparł: Za kulisami wiem o wiele więcej. Znacie tylko plotki, ale nie martwcie się, nie pozwolę na to, by coś mi przemknęło. Wyłożę wszystkie opcje na stół i podejmę właściwą decyzję. Kiedy już będę przekonany, sprawy potoczą się bardzo szybko. To jest kwestia tego, by w moim kontrakcie znalazło się wszystko czego potrzebuję.

Póki co nie mam konkretnego pomysłu w głowie. Nie wiem gdzie będę się ścigał w przyszłym roku. Nie mam żadnych ostatecznych terminów na dokonanie wyboru. Mogę wam tylko powiedzieć, że na tym etapie kariery to będzie naprawdę ważna decyzja. Chcę podjąć ją ostrożnie. W tym roku skończę trzydzieści lat i chcę, by mój następny projekt okazał się tym udanym. Dam sobie tyle czasu ile uznam to za właściwe - zakończył Hiszpan.