Autosport: Audi może wypożyczyć Lawsona z obozu Red Bulla

Producent mając coraz bardziej ograniczone opcje rzekomo skłania się ku 22-latkowi.
21.06.2415:46
Mateusz Szymkiewicz
692wyświetlenia
Embed from Getty Images

Autosport informuje, że Audi mogło wkroczyć do walki o angaż aktualnego trzeciego kierowcy Red Bulla i RB - Liama Lawsona.

Niemiecki producent kompletuje już skład kierowców na debiutancką kampanię w sezonie 2026. Aktualnie stajnia z Hinwil konkuruje pod przejściową identyfikacją Kick Sauber i zapewniła już sobie usługi Nico Hulkenberga.

Na partnera 36-latka typowano dotychczas Carlosa Sainza, jednakże Hiszpan ostatecznie ma dołączyć do Williamsa, nie będąc przekonanym do projektu koncernu z Ingolstadt. Z kolei inne opcje Audi, jak Esteban Ocon czy Yuki Tsunoda, mają dysponować już porozumieniami z innymi zespołami.

Według ustaleń Autosportu z padoku toru w Barcelonie, Audi może teraz próbować wykorzystać niejasny status Liama Lawsona w obozie Red Bulla. Nowozelandczyk ma na koncie pięć występów z AlphaTauri w 2023 roku, kiedy to zastępował kontuzjowanego Daniela Ricciardo. Kierowca pozostawił po sobie bardzo dobre wrażenie, sięgając po dwa punkty w Singapurze, a także momentami przewyższając Yukiego Tsunodę swoim tempem kwalifikacyjnym.

Aktualnie Lawson oczekuje na finalne rozstrzygnięcia w siostrzanym RB, mając nadzieję na zastąpienie Daniela Ricciardo. Mimo to 34-latek ma cieszyć się dużym wsparciem Christiana Hornera, co może zagwarantować mu dalsze starty w ekipie z Faenzy mimo przegranych w wewnętrznym pojedynku z Tsunodą.

Zdaniem Autosportu, bliskie relacje Audi z Red Bullem w innych seriach wyścigowych mogą zaowocować długoterminowym wypożyczeniem Lawsona do zespołu Formuły 1. Zrozumiałe, iż Nowozelandczyk tracąc szansę na angaż w jednej z ekip austriackiego koncernu, mógłby wciąż pozostać jego częścią jego reprezentant Audi, gdzie otrzymałby kontrakt na starty co najmniej do 2026 roku.

Brytyjska publikacja informuje, że w gronie kandydatów do stajni z Hinwil wciąż znajduje się Pierre Gasly. Francuz mimo wysokich szans na dalsze starty z Alpine, wciąż ma być niepewny przyszłości. Kluczowa może być decyzja francuskiego producenta o zatrudnieniu Flavio Briatore w roli konsultanta, który ma odegrać rolę przy kompletowaniu składu kierowców na sezon 2025. Zrozumiałe, iż Włoch ma lobbować za promocją Jacka Doohana, którego kariera prowadzona jest przez jego grupę menedżerską.