Sutil pewny startów w Spykerze także w 2008 roku

Niemiec powiedział ostatnio, że ma podpisany długoterminowy kontrakt z zespołem Spyker
22.05.0713:19
Marek Roczniak
1470wyświetlenia

Adrian Sutil oświadczył w wywiadzie udzielonym magazynowi Kicker, że ma podpisany długoterminowy kontrakt z zespołem Spyker, i że będzie reprezentował jego barwy także w przyszłym roku.

Sutil jest jednym z trzech debiutantów w tym sezonie i podobnie jak Lewis Hamilton już od pierwszego wyścigu nie ustępuje swojemu bardziej doświadczonemu partnerowi zespołowemu, którym w jego przypadku jest Christijan Albers. Niemiec jest także przekonany, że gdyby nie samochód, byłby równie szybki jak Hamilton, z którym ścigał się w jednym zespole w F3 Euro Series w 2005 roku.

Nie jestem zazdrosny, ale w F1, 70 procent twoich osiągów wynika z twojego samochodu. - powiedział Sutil. Gdybym startował w McLarenie, jestem pewny, że mógłbym być tak samo szybki jak on. Kierowca Spykera dodał, że w tym roku nadal będzie starał się być szybszy od Albersa, co w przyszłości powinno ułatwić mu znalezienie posady w jednym z czołowych zespołów.

A oto jak Sutil wspomina swój pierwszy występ w Monako z 2005 roku przed najbliższym weekendem, podczas którego będzie miał okazję po raz pierwszy poprowadzić tutaj bolid F1: To był całkiem udany weekend i w istocie nadal jestem posiadaczem rekordu toru za kierownicą bolidu F3. Wystartowałem z pole position, ale w drugim wyścigu miałem kraksę w pierwszym zakręcie. Łatwo jest tam uderzyć w bandę, więc znam już kilka niebezpiecznych miejsc.

Źródło: F1-Live.com

KOMENTARZE

6
jędruś
23.05.2007 04:38
Heh, no to Sutil z tego co mówi ma zamiar walczyć z Hamiltonem.
McMarcin
23.05.2007 09:14
Na miejscu Sutila nie byłbym taki pewny miejsca w Spykerze ;) Podobnie wypowiadał się Tiago Monteiro w ubiegłym sezonie ;)
McLuke
22.05.2007 09:02
"Sutil jest jednym z dwóch debiutantów w tym sezonie..." Halo zaraz jak to?? A Kovalainen to co?? :P A tak na serio to ja jestem bardzo ciekawy jak Sutil sobie poradzi na torze w Monaco... Mam tylko nadzieję, że bedzie znowu przed Albersem :D (Może wtedty szefostwo Spykera na miejsce Holendra w bolidzie nr 21 posadzi któregos z testerów?? - Fajnie by było! :P)
Ulver
22.05.2007 06:55
Jeszcze kilka takich postów i wspólnymi siłami dojdziemy do tego, że wszystkie bolidy powinny mieć tak z 95% wspólnych elementów, a najlepiej, gdyby był jeden - dwóch dostawców nadwozi i silników. Jak w innych seriach, tańszych, bardziej dostępnych i wcale nie mniej emocjonujących...
buran
22.05.2007 03:15
to prawda. badzmy szczerzy gdyby wszyscy jezdzili na identycznych samochodach to by było widac kto jest najlepszy. Button tez nie jest gorszy od Hamiltona a jest jak jest.
hamilton_fan
22.05.2007 01:46
„Nie jestem zazdrosny, ale w F1, 70 procent twoich osiągów wynika z twojego samochodu.” – powiedział Sutil. „Gdybym startował w McLarenie, jestem pewny, że mógłbym być tak samo szybki jak on”. Święte słowa!!!!!!!! Tak samo jak wszyscy rozpływają się nad Hamiltonem,a Kubica jest niesłusznie w cieniu!!!